EEN TROOSTELOZE AANBLIK
Door Jan van Ravenstein
GEFFEN – Normaal gesproken zie je de peuters, samen met de ouders of grootouders, de eendjes bij de Wiel in de Geffense Vlijmdstraat voeren.
In hun kleine knuistjes een zakje met brood en de kwetterende eenden die bijna aan komen vliegen over het water. Ze ‘ruiken’ als het ware al van verre dat er wat lekkers aankomt. Het blijft een mooi schouwspel, zeker wanneer je de blije en soms verschrikte snoetjes ziet van dat kleine grut.
Vandaag geen brood voor de kwetteraars. Op dit moment geeft de Wiel een grote troosteloze aanblik. Bijna leeg, een laag ‘vies groen’ ligt als een film op het weinige water – een kenner vertelde dat het afgestorven algen zijn – en een waarschuwingsbord geeft ook nog eens blauwalg aan. Het zijn allemaal de gevolgen van die mooi warme zomer..